מה שסמוי

הרצאות מעניינות ומרתקות מעולם הקולנוע


אני מצביע התנועה הירוקה מימד. מה לא ברור לכם למה ?

אני מצביע בעד המימד- התנועה הירוקה כי:

כי הרב מלכיאור עשה בלי סוף– תמיד למען המטרות הנכונות –תמיד בגישה הנכונה. כיו"ר ועדת החינוך של הכנסת האחרונה- הוא קידם אג'נדות ראויות, תמיד באופן מעורר כבוד, תמיד מתוך הכרה עליונה בחשיבות החינוך. הרב מלכיאור הוא הפנים של היהדות שלא יגרמו לנו להתבייש בהם. ללא פלגנות. ללא מניפולטיביות. ערכי היהדות היפה והחכמה. תביטו בהצעות החוק שלו. מרשימות. חכמות. חשובות. הוא מסוגל לחבר את היהדות למקומות שלא חלמתם עליהם.  

כי התנועה הירוקה אינה סתם ירוקה–  היא ירוק חברתי, היא ירוק אנושי, היא ירוק אוהב אדם. היא ירוק שיציל אותנו מן הרעל התעשייתי, ומן הרעל החברתי הקשה. מתוך ערכי אמת.

כי אנשיה אינם פוליטיקאים, הם אנשי מעשה שהוכיחו את עצמם בשנים של עבודה נטולת תהילה. המפלגות האחרות מלאות  בברברנים במקרה הטוב, ובאופורטוניסטים חסרי בושה במקרה הרע.  כאלו שיצביעו למען חוק מגעיל בשביל איזו עסקה סיבובית מסריחה. הח"כים של מימד הירוקה פשוט לא מסוגלים לנהוג כך. יש להם את התכונות החשובות והנדירות:  נקיון כפיים ובושה.

כי ד"ר אריאל פיקאר מוכר לי מאז התיכון. מאז ומתמיד הוא אדם נכון, עם הדעות הנכונות, עם מאור פנים נדיר, עם מתינות מן הבטן.  מהאנשים המתוקנים באמת. את יונינה פלנברג אני גם זוכר מלפני שנים רבות כחלוצה של קידום תיאטרון בציבור הדתי. היא מראשי מרכז הסיוע לנשים נפגעות תקיפה מינית. שוב- מעשים. לא דיבורים. לא שנים של עסקנות פוליטית- אלא עשיה אמיתית. אתם גם מבינים שזאת תנועה שלא תדבר על טובת נשים אלא גם תקדם אותה. נכון ?

כי על אנשי התנועה הירוקה קראתי. שמעתי. הבנתי שהם רציניים. אמיתיים. לא אופורטוניסטים. אנשים שמונעים על ידי האידאולוגיה הנכונה. רחוקים מתאוות בצע, ועם זאת לא מונעים על ידי פונדמנטליזם משום סוג. אין אנשים כאלה בשום מפלגה אחרת. פשוט אין. אני לא מסוגל יותר לתת יד לכל מיני מנוולים שיעשו בקול שלי כבשלהם. שיעשו בכספי הציבור כמו בקופה הקטנה שלהם. לא מסוגל לתת קול למפלגה שחתמה הסכם עודפים עם חבורת המרזלים. לא יכול לשכוח את החיבור הנכון ליהדות המתונה ואוהבת האדם- רק היא תושיב אותנו כאן בארץ יום אחד בשלום ובצדק.

כי הם יכולים לעשות את זה. אפשר להרגיש את זה, לקרוא את זה, להריח את זה. להרגיש את זה.יותר ויותר אנשים הולכים עם המצפון שלהם, למען העתיד של כולנו, ומצביעים עבור מימד הירוקה.  

כי ראש הממשלה (יהא אשר יהא)  וחבורתו יעבדו תחת אילוצים קשים בתקופה הקרובה. רבים מן הפוליטיקאים מגיעים לכנסת מסיבות של אינטרסנטיות ותאוות כוח ושלטון. הם לא ישמרו על חוט שדרה. הם ילכו לאן שיוליכו אותם. האנשים של מימד הירוקה נמצאים שם בגלל האמונה, האמונה הזאת תאיר את דרכם ותוביל אותם להשפיע ולקדם את המטרות הראויות שרובנו מסכימים עליהם. אצלם זה לא רק במצע. אצלם זה בדם. "למי שאינו מאמין – קשה לחיות השנה" כתבה לאה גולדברג. ואני אומר – אבוי לעם שמנהיגיו איבדו את אמונתם, ושהעם איבד את אמונתם בו. בואו נחזיר את האמונה לאוויר. בואו נפסיק עם זיהום המרחב הציבורי שלנו על ידי אנשים שאינם ראויים, שאינם פועלים מתוך אמונה.  

הפוסט נכתב תחת אילוץ קשה של זמן. לא יכול לקשר הכל, לא יכול להרחיב. אנסה עוד מחר. זה חשוב. זה בדמנו. זה בעתידנו.

15 תגובות ל - אני מצביע התנועה הירוקה מימד. מה לא ברור לכם למה ?

 1. בבחירות הקודמות 85,000 קולות הלכו לאיבוד בשתי מפלגות ירוקות שלא עברו את אחוז החסימה.
  הפעם יש 4 מפלגות עם שם ירוק ופוטנציאל של 160,000 קולות שירדו לטמיון, לא חבל שהקול שלך יהיה אחד מאלה?
  האפשרות המציאותית היחידה היא להצביע למפלגה ירוקה, שעוברת את אחוז החסימה מחוץ לבועת הבלוגוספירה, והיא מרצ.

 2. אלון טל הוא פריימריסט כושל במרצ שזגזג לקדימה בניסיון לקבל שיריון ויומיים לאחר מכן ניסה להתאחד עם ויסנר ואז הקים מפלגה כפלטפורמה לעצמו ומייד לאחר מכן ניסה להתאחד גם עם מרצ וגם עם מימ"ד.
  אם העניין הירוק היה באמת בראש מעייניהם של מלכיאור וחבריו יותר מסידור עבודה לעצמם הם היו חוברים למרצ.

 3. עולה מהתגובה (השנייה) שלך. ענייניות אין בה ואני לא בטוח גם שהיא משרתת את מרצ.

  ודאי תסכים שלאלון טל, כמייסד "אדם טבע ודין", יש זכויות לא מעטות, עם או בלי קשר לפריימריס. הניסיון לעבוד יחד עם ויסנר הוא בהחלט לזכות התנועה הירוקה ולא לגנותה, כפי שהצגת. העובדה שהמהלך לא צלח היא לחלוטין אשמת ויסנר, שסירב להתנהלות דמוקרטית.

  טל עצמו תמך בחבירה למרצ, אגב, אע"פ שהמשמעות הייתה שיוצע לו אישית מקום לא ריאלי. אבל התנועה הירוקה דחתה את ההצעה של מרצ ברוב קולות, בהצבעה דמוקרטית לעילא.

 4. זה נדיר בימינו
  מדוע לא מרץ ? כי היא מנוכרת לצערי לרבדים היהודיים של הקיום שלנו כאן. סחתין על הנציגה הדתיה שלהם, אבל כתנועה הם משדרים ניתוק מוחלט וחוסר יכולת להדבר עם הצדדים המסורתיים של המפה הפוליטית. אני לא יכול להתקרב אליהם בשל כך. אני בהחלט מעריך את פועלם של רבים מחברי הכנסת של מרצ אבל הם בחיים לא ישלימו לי מניין (מטאפורית כמובן)

 5. אני לא מאמין שמישהו מצביע להם:
  אבל אם אתם צריכים סיבות אז יש לי לא מעט והנה הן לפי הסדר:
  שאול מופז, דליה איציק, צחי הנגבי, בר און, זאב בוים, מאיר שטרית, רוחמה אברהם, אבי דיכטר, מרינה סולודקין, יואל חסון, גדעון עזרא, אלי אפללו, רונית תירוש, חיים רמון, (רוצים עוד ?)
  חוץ מזה- החברה האלה שבעד פינוי התנחלויות,(אני מדבר על מנהל המפלגה מר ראובן אדלר ושותפיו) לקחו את מתיישבי גוש קטיף, זרקו אותם לעזאזל ועוד מתגאים בזה.

 6. אני רואה סביבי כל כך הרבה אנשים שמצביעים הירוקה מימד, כל כך הרבה שנרתמו למאבק בשטח כדי להכניס כמה שיותר אנשים לכנסת.

  ברור לי שהם עוברים את אחוז החסימה. אין לי ספק. עכשיו זאת רק שאלה של כמה אנשים נצליח להכניס לכנסת.כי יש הרבה מה לעשות במדינה הזאת.

  ובלי שום קשר לאחוז החסימה, לא עדיף להצביע למפלגה שאנשיה הוכיחו את עצמם במשך שנים של עשייה? כאלה שלא דבק בהם רבב.
  כאלה שיש להם פיתרונות.כאלה שעוסקים בכל הסוגיות שדורשות טיפול דחוף והוזנחו שנים.

  אני מתכוונת להתנדב ביום הבחירות כדי שהתנועה הירוקה מימד יכניסו לכנסת כמה שיותר אנשים.

  שיהיה לכולנו בהצלחה, ואל תוותרו לכו להצביע!

 7. חבל שהתנועה הירוקה מימד לא השכילה לחבור למרצ למשל
  ככה סתם מתפזרים קולות וזה יהיה הגימיק של הבחירות האלה בדיוק כמו פארסת הגימלאים בבחירות הקודמות.
  חבל חבל חבל

 8. גם אני מצביע התנועה הירוקה-מימד.
  איזה יופי שקמה תנועה שהצליחה לפתוח את הלב לכל כך הרבה אנשים שכבר עמדו לאבד תקווה…

 9. רציתם להכניס שני אנשים טובים לכנסת והוצאתם אחד ממרצ ואחד מחדש. אני מקווה שלא תחזרו על הטעות הזו בפעם הבאה. אני יודע שכוונותיכם היו טובות.

פרסם תגובה