מה שסמוי

הרצאות מעניינות ומרתקות מעולם הקולנוע


חסמב"ה והמאגר הביומטרי הגדול (הכניסה למורשים בלבד)

ברגע קשה – ברגע של מתח ומבוכה, כאשר הרמזים שבידיו לא מקרבים אותו אל פתרון התעלומה, יושב ירון זהבי עם חבריו  במערה החשמלית ומעלה שאלות. כך בספרים רבים, וצר לי שאין בידי להציב בפניכם מראה מקומות ביבליוגרפי טוב. הם מעלים שאלות, ואפילו ממספרים אותן.

זאת אבקש להתחיל כאן, העלאת שאלות ומספורן.

אני מזמין אתכם להווסיף שאלות. סדר השאלות, הוא הסדר שבו הם עלו בראשי.

ואלו השאלות העולות אצלי ברגע זה.

1. למה זה טוב ? כמה מן הפשעים המבוצעים בארץ יפתרו בזכות מאגר המידע ?

      ב. (אילו פשעים ימנעו בשל כך? )

2. איך יקחו מכל האזרחים את המידע הביומטרי ? ואם לא כולם ייתנו- האם לא ידפקו רק הפראיירים הקבועים, משלמי המיסים, הולכי למילואים, תמימים ישרים וצדיקים, בעוד הנבלים ישבו בצד ויגחכו להם  ?

3. מי עשוי להרוויח מן המאגר– מהי מפת האינטרסים הגורמת לגורמים אלו ואחרים להיות בעד או נגד המאגר ?

4. אילו פשעים עשויים לקרות בגלל קיומו של המאגר ?

5. לידיו של מי עשוי המאגר להגיע ומה משמעות הדבר  ?

6. באילו דרכים יעקפו פושעים אמיתיים את המאגר (אלימלך סירקין וחבריו) ?

7. מדוע לא מתקיים דיון ציבורי אמיתי בסוגיה ? מדוע אין כנסים אקדמיים בנושא (כשלונה של האקדמיה)? מדוע אין דיון נוקב בתקשורת בעד ונגד המאגר (כשלונה של התקשורת)? מדוע באים העיתונים וכלי התקשורת לבכות אצלינו על אובדנם כאשר אני יכול למצוא בכל רגע נתון בלי סוף נתונים על הביקיני החדש של בר מיכאלי וכמעט שום דיון אמיתי בנושאים הקריטיים לחיינו ? – כך גם בנושא הקרקעות, כך גם בנושא המדיני, כך גם בנושאים הביטחוניים, כך כמעט בכל נושא. מדוע צריך שוקי גלילי לערוך רשימת בלוגרים ? כל פעם שמכינים רשימת בלוגרים אני יודע שאנחנו הולכים להפסיד. כי הבלוגרים נאלצים להזדעק כאשר אין דיון רציני בתקשורת. ובכל מקרה כזה בטוח שהרעים ינצחו. (זאת לדעתי השאלה החשובה מכולן).

אחי מן התקשורת.

אתם רוצים לשרוד ? אתם רוצים שאנחנו נשרוד ? התחילו למלא את ייעודכם. החזירו את הדיון הרציני המעמיק והחשוב אל כיכר השוק, אל מדורת השבט.

אנחנו נהיה שם בשבילכם.

לשם ההבהרה

על סמך נתונים חלקיים מאוד שיש בידי אני מתנגד לקיומו של המאגר הביומטרי הלאומי, ול"רפורמת הקרקעות" של ביבי. אם מישהו רוצה להסביר לי למה אני טועה- אשמח לשמוע.

למי יש שאלות נוספות ?

7 תגובות ל - חסמב"ה והמאגר הביומטרי הגדול (הכניסה למורשים בלבד)

 1. אני מוסיפה תשובה אחת לשאלה 4:

  מעכשיו ידעו איפה נמצא כל עיתונאי 24 שות ביממה, והחופש העיתונאי ילך פקקט.
  ועוד לא אמרנו כלום על הפושעים שידעו איפה נמצא כל שוטר 24 שעות ביממה.

  יש פה סיכון בטחוני ואזרחי אדיר.

 2. הפוסט שלך נוגע בנקודות החשובות כמבוא לדיון מעמיק . עד רגע זה לא ראיתי התייחסות מעמיקה כלשהי לנושא הזה. מאגר טביעות אצבע עשוי לקחת מכלל הציבור את הזכות הבלעדית לפרטיות ולבעיות של התאמה בין טביעה לתביעה. האצבע הפרטית עם קווי מתאר גנוזים בלעדית תהפוך מרגע בו יתקבל החוק לאצבע ציבורית. נקודות הדיון שהעלית
  מעניינות כל אחת בנפרד, נקודות 4, 6 שהעלית חשובות לדיון במיוחד. אפשר רק לדמיין מה עשוי לקרות… אפשר לבחון את הבעייה מול מדינות אחרות שיש להן כבר מאגר כזה, ומה קורה שם בפועל.

 3. נעה- תוכלי להסביר איך יוכלו לדעת זאת ? האם באמצעות מצלמות "האח הגדול" ניתן יהיה לזהות תוי פנים ממרחק ? האם הדבר אכן אפשרי ?

  מיכל עלמה- הפוסט שלי מגרד את קצה הקצה של הנושא. מוזר איך נושא כל כך סקסי לא זוכה לדיון רציני….

  מנשה התימני- אתה באמת תימני ?- תביא לראות את הפרצוף שלך במאגר שניה- אה. או קי. אז לשאלתך. זורקין- בחסמבה- לפחות בסרט היה נראה ממש מרוקאי להחריד (בביצועו המונומנטלי של זאב רווח) בעוד שמקורו של השם 'זורקין' הוא אכן בערבות רוסיה יחד עם סירקין. לא מוזר איך הפושע הפך להיות מזרחי כשלפי שמו הוא היה צריך להיות אשכנזי לעילא ? זאת ניסיתי להדגיש
  באמצעות שיבוש השם.

פרסם תגובה