מה שסמוי

הרצאות מעניינות ומרתקות מעולם הקולנוע


מעשיה עצובה בבית הדין הרבני (סבתא ביקורתא)

אנא מכם. צפו ונדבר.  
.

 

אם כן, מסתבר שהסיפור של בתי הדין הרבניים לא נגמר. הוא עולה מדי פעם לכותרות, ונשכח אחר כך לטובת צרות חדשות יותר. בשל כך חשוב כל כך קיומו של מרכז צדק לנשים, שמתרכז במלחמה בבתי הדין הרבניים.

מי שלא מכיר ולא יודע- בתי הדין הרבניים הם גוף אנכרוניסטי, קפקאי, המנהל דיונים בשיטות שנפסלו כבר בימי הביניים ושבו אשה היא קודם כל פסולה. זהו מקום חסר שקיפות, נטול פרוטוקולים, שכל ישר, שמכשיר עוולות, ומשום מה מעדיף לתמוך בגברים אלימים על פני נשים מוכות. לא כל הדיינים הם כאלה, יש כמה צדיקים בסדום זאת, שמוסרים נפשם בכפם ומנסים להטות את הכף לטובת הטוב והישר. אבל לצערינו הם מיעוט, והאווירה הכללית, וההתנהלות הגורפת הן קשות ומכאיבות.  הסיפורים ששמעתי מכלי ראשון, מעדים מהימנים, ובהם אנשים יראי שמים, שומרי מצוות, וצדיקים של ממש, יכולים לגרום לשערותיכם לסמור. עמוס אומר: "כּה, אָמַר ה', עַל-שְׁלשָׁה פִּשְׁעֵי יִשְׂרָאֵל, וְעַל-אַרְבָּעָה לא אֲשִׁיבֶנּוּ:  עַל-מִכְרָם בַּכֶּסֶף צַדִּיק, וְאֶבְיוֹן בַּעֲבוּר נַעֲלָיִם". אני לא בטוח ששחיתות כספית מעורבת בחלק מפסיקות בתי הדין, אם כי שמעתי גם על מקרים כאלה. אבל אין ספק שלא מעט צדיקות ואביונות נשפטות שם ברשעות בעבור תפיסת עולם ששווה פחות ממחיר נעל.

מעבר לכך שהציבור הדתי ראוי שיתבייש שאלו מייצגיו, צריך הציבור החילוני להתבייש שהפוליטיקאים שלו הם שמאפשרים פעם אחר פעם מינוי דיינים שאינם ראויים לבתי הדין האלה, בתור אתנן פוליטי. בדיחה יהודית עתיקה מספרת על זונה שרצתה להשתתף בקניית פרוכת לבית הכנסת. הגבאים פנו לרב ושאלו אותו:  "האם ראוי הדבר לקחת את תרומתה של הזונה לבית הכנסת ?"  "כמובן" ענה להם הרב- "הרי זה הכסף של כולנו". בקיצור- לצערי הרב הדיינים האלה הם של כולנו. המפלגה היחידה שעוד ניסתה לעשות משהו לטובת מינויים ראויים היתה המפד"ל ז"ל. כשאתם פוגשים את הפויליטיקאי הקרוב ללבכם תשאלו אותו על שום מה ולמה הוזנחו בתי הדין הרבניים האלה, על שום מה נמסרו בנות ישראל למשיסה ביד ערלי לב. בקיצור- עשו להם את המוות.

מרכז צדק לנשים, עושה ככל יכולתו כדי למצוא פתרונות לבעיות שגורמים בתי הדין, וכדי להלחם את מלחמתן של נשים אומללות וחסרות ישע. הסרטים האלו (יש שם עוד ביו טיובמזעזעים יותר מזה שפרסמתי) המכונים סבתא ביקורתא אינם מיועדים לילדים כמובן, הם עוקצניים בצדק, עשויים בחכמה, ולצערינו אמיתיים עד מאוד. מי שרוצה להכיר את הסיפורים האלו יותר לעומק מוזמן לסור לאוזן השלישית ולקחת עותק של הסרט "מקודשת" של ענת צוריה. העדויות שם ברורות וחותכות. מי שיש לו פייסבוק מוזמן להיות חבר של סבתא ביקורתא.

אם נחזור למרכז- אתם מוזמנים להפיץ את הפוסט או את הסרטונים לחבריכם. צריך להרים כאן קול צעקה נוקב כדי שהסתימה הזאת בבית הדין תשתחרר.  אתם מוזמנים גם להציע את עזרתכם למרכז. כל התורם לו מזמנו, מכוחו ומכספו, יזכה ודאי לעולם הבא של ממש- אני לא יודע מה יש שם בעולם הבא, אבל מובטחני שמעונשם של דייני בתי הדין, לפחות שם- יהיה פטור.

 

פרסם תגובה